Otse põhisisu juurde

3. nädal: 06.03-12.03

Esmaspäeval sain teada, et ka Portugalis võib suure osa päevast sadada, samas oli see vist kolmas vihmane ilm enam kui kahe nädala jooksul, mis märtsi kohta on harjumatult ja meeldivalt kuiv. Administração da Aviação Civil loengus rääkis õppejõud oma kogemusest 1989. aastal Assooridel Santa Maria saarel toimunud lennuõnnetuse uurimisel (Independent Airi lend 1851). Loodetavasti jääbki see selliseks groteskseks kogemuseks, mille kuulmiseks (nii huvitav, kui see ka poleks) peab Eestist kaugemale minema. 


Mainimata jäi, et eelmise nädala lõpus kasutasin esimest korda laundromati. Ühikas pole pesumasinaid ette nähtud, seega saab pesu pesemas käia üle tee, toetades kohalikku ettevõtlust viiekaga. Taoliste laundromatide rohkuse järgi otsustades (3 sellist on 600-meetrisel teel kämpusest poodi) ei kuulu pesumasin paljude korterite standardvarustusse. 


Teisipäeval käisin esimeses muuseumis, Museu Arqueológico do Carmos ehk arheoloogiamuuseumis karmeliitide kloostri varemetes, mida pärast 1755. aasta maavärinat ebausklikel põhjustel taastada ei juletud. Tee peale jäid Santa Justa lift (turistilõks, küll aga tasub vaadata väljast ja käia üleval vaateplatvormil lifti ümber) ja ülikooli rebaste heategevuslik esinemine Rua do Carmol. Lisaks Toomkiriku sarnastele varemetele oli 5 tuba artefakte, lisaks filmituba, kus oli väga hästi kabeli seina reljeefi ära kasutatud, 4€ igati väärt. Käisin veel Time Out Marketis, mis on umbes nagu Balti jaama turu toidutänav, aga suurem ja kallim. Tudengina liikusin seega edasi ja leidsin pea poole odavama söögi paari kvartali kauguselt pasliku nimega The Good Burgerist. Veel käisin Miradouro de Santa Catarinal, kust avanes väga ilus vaade udusele 25. aprilli sillale. Kolmapäeval sõitsin kuulsa turistitrammiga number 28, mis oli tore jõnksutav kogemus ja tegi tõesti kena linnatuuri. Tohutus sabas seismise vältimiseks tasub sõitu alustada kesklinnast kaugemast otsast (Campo Ourique). 


Selle nädala linnaga tutvumise hulgas oli veel esimene käik Tejo jõe vasakkaldale, põhieesmärgiks Cristo Rei ehk Rio de Janeiro eeskujul künka otsa pandud Jeesuse kuju (kuigi portugallased on suure postamendiga pisut sobi teinud). Sealt avanev vaade on tõesti võimas ja väärt ronimist (ja tänu päikselisele ilmale ka pisut higiseks minemist). Jõe ületasin praamiga (Cais do Sodré - Cacilhas), mis on väga kenasti ja sujuvalt linna ühistranspordisüsteemi integreeritud. Tagasiteel vaatasin üle LxFactory ehk kohaliku hipsterlinnaku ja pean tunnistama, et Telliskivi tundub õnnestunum. Pühapäeval jalutasin Ratost Miradouro de São Pedro de Alcântarani ja läbi Bairro Alto. Reedel käisime üheskoos Erasmus Life Lisboa 10. sünnipäeva prallel.


Nädala kõige võimsamaks elamuseks jääb siiski vist laupäevane surfamine Costa da Caparical, mis isegi madalas vees andis hea adrenaliinilaksu ja polnud tänu headele instruktoritele üldse nii keeruline, kui olin arvanud, küll aga oli lainetega võitlemine päris väsitav. Vesi oli küll pisut jahe, aga sai tehtud ka esimene ujumine. 



Olulise sõnumiga vaade Miradouro de Santa Catarinalt






Retsitavad ja traditsioonilistes tudengirõivastes retsijad



Karmeliitide kloostri varemed

Tramm nr 28 ja Igreja de Nossa Senhora do Loreto dos Italianos (Chiado)

Vapper jänes astmelaual sõitmas, pläru ees

Praça do Comércio

Pastel de Nata Rossio väljakul

Kaipealne Cacilhases

Vaade Lissaboni kesklinna suunas

Vaade 25. aprilli silla suunas

Kuningas Kristus

LxFactory

ESNi surfipäeval osalejad

Lained Costa da Caparical

Veel midagi, mida Eestis ei näe

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

13.-14. nädal: 26.05-04.06

  Madeira oli tõeline paradiisisaar ja see reis minu jaoks Erasmuse kõrghetk ja väärt iga viimset eurot 480st, mis selle peale kulus. Eelkõige jäävad meelde vapustavalt ilusad maastikud, aga ka hea seltskond, täiuslik ilm, Fiat Panda ja korteri mugavused ja palju muud. Vahepealsed kaks Virumaa metsatukkades veedetud nädalat olid seega parajaks kontrastiks, aga tuli üle saada ning samas oli tegelikult hea meel koduigatsuse teket ennetada. Igatahes lendasin 26. mail tagasi Lissaboni Zürichi kaudu, kus tegin samuti paaritunnise jalutuskäigu. Nii Zürich kui Frankfurt olid oma saksa korrapära ja läbimõeldusega heaks vahelduseks Lissaboni kohatisele kaootilisusele ning külastaksin neid meeleldi pikemaltki.  Sisuliselt järgmised viis päeva midagi kuigi olulist ei teinudki, tuli vahepealset äraolekut tasa teha, unevõlg tagasi maksta ja õppida (või õigemini üritada õppida). Esimesel õhtul pärast naasmist sain taas kogeda, kui oluline on portugallaste jaoks jalgpall, sest Benfica oli ju...

15.-16. nädal: 05.06-18.06

  Nende nädalate põhilised tegevused olid õpingutega ühele poole saamine ja Lissaboni kaitsepühakute puhul peetavad peod ehk Festas de Lisboa/Santos Populares. 5. juunil oli Administration of Civil Aviation aines test, mis koosnes vaid 14 valikvastustega küsimusest, tegin detailides paar viga, aga õppejõud lubas need lahkesti ära parandada , seega selle ainega läks väga lihtsalt. Järgmisel päeval esitlesin oma raportit Human Resources Managementi õppejõule, mis läks igati edukalt ja sain vabaks juba üle nädala pea kohal ähvardanud prokrastineerimise kirvest. Reedel, 9. juunil oli järjekord Air Navigationi käes, kus oli samuti väga tudengisõbralik test tänu avatud materjalidele, seega sain kõik oma vastused üle kontrollida. Ainuke kriitika on vist see, et sain terve semestri teise poole slaidid kätte alles nädal enne testi, mis oleks suletud materjalidega testi puhul õppimise küllaltki raskeks teinud. Proovisin käia ka Administration of Civil Aviationi hüvastijätuloengus, aga et õpp...

17.-21. nädal: 19.06-22.07

  Edasi jäi üle lihtsalt nautida Portugali ja suve. 19. juunil tegime poolakaga veel ühe surfamiskatse ja järgmisel päeval tegime kogu ühikagängiga viimase suure õhtu linna peal, sest esimesed meist pidid juba jaanipäeva paiku ära lendama.  21.-23. juuni veetsin ülikoolilinnas Coimbras, paaritunnise rongisõidu kaugusel. Teel sinna sain sõita kiirrongiga, mis oli väga äge kogemus, kahjuks ei ole Portugali raudteede seisukord piisavalt hea, et rong oleks saanud rohkem kui väikse lõigu 220 km/h sõita. Ööbimiseks kasutasin Pousada da Juventude’i, väga mõistliku hinnaga noortehosteli. Coimbras veetsin kaks ja pool päev, kuigi oleks võinud rohkemgi, sest linn puges kiiresti südamesse, võimalik ka et tänu rohketele paralleelidele Tartuga. Coimbra oli meeldivalt kompaktne, tänu Portugali vanimale ja parimale ülikoolile igati tudengihõnguline, maalilise (ja vahelduseks normaalses suuruses) jõe kaldal, mis andis võimaluse ujuda magedas ja soojas vees, piisava hulga vaatamisväärsuste ja ...